Kariera w Kancelarii Prawnej Skarbiec
Zespół
Kancelaria Prawna Skarbiec to przede wszystkim Praktyka Prawa Cywilnego i Gospodarczego, Praktyka Międzynarodowego Planowania Podatkowego oraz Praktyka Prawa Podatkowego.
Paweł Chmielowiec
adwokat
Adw. Paweł Chmielowiec (wpis na listę nr WAW/Adw/7806) od sierpnia 2018 kieruje Praktyką Prawa Podatkowego w Kancelarii Prawnej Skarbiec. Jest ekspertem w dziedzinie kontroli podatkowych i celno-skarbowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organach podatkowych i skarbowych, gdzie specjalizował się w prowadzeniu postępowań karnych skarbowych i kontrolach podatkowych w podatku VAT. Od 4 lat specjalizuje się także w doradztwie prawno–podatkowym dla przedsiębiorstw.
W Kancelarii Prawnej Skarbiec adw. Paweł Chmielowiec rozpoczynał karierę zawodową jako młodszy prawnik. Pracując pod okiem bardziej doświadczonych kolegów przez lata zdobył doświadczenie i wiedzę niezbędną do samodzielnego prowadzenia spraw Klientów Kancelarii. Z czasem stał się Ich profesjonalnym pełnomocnikiem w sporach z fiskusem, zarówno na etapie przedsądowym, jak również w sądach. Przez lata pracy w Kancelarii ukończył również aplikację adwokacką oraz zdał egzamin zawodowy.
Swój zespół zbudował z prawników – specjalistów z doświadczeniem w pracy w organach podatkowych, skarbowych i celnych.
W opinii r.pr. Roberta Nogackiego – właściciela Kancelarii Prawnej Skarbiec – mec. Paweł Chmielowiec jest doskonałym przykładem na to, jak sprawnie i umiejętnie zarządzana Kancelaria Prawna może przyciągnąć i zatrzymać w swoich szeregach tak zdolnych, ambitnych i pracowitych prawników. Zdobyte doświadczenie oraz osobiste predyspozycje, czynią z mec. Chmielowca najlepszego kandydata na szefa Praktyki Doradztwa Podatkowego oraz eksperta ds. zarządzania sytuacjami kryzysowymi.
Zgodnie z wprowadzonymi od 1 stycznia 2019 r. przepisami art. 119a par. 1 Ordynacji podatkowej, czynność nie skutkuje osiągnięciem korzyści podatkowej, jeżeli osiągnięcie tej korzyści, sprzecznej w danych okolicznościach z przedmiotem lub celem ustawy podatkowej lub jej przepisu, było głównym lub jednym z głównych celów jej dokonania, a sposób działania był sztuczny. Dostępne rozwiązania prawne należy zatem każdorazowo dostosowywać do indywidualnych potrzeb biznesowych, tak aby nie narazić się na zarzut działania sztucznego, sprzecznego w danych okolicznościach z przedmiotem i celem przepisu ustawy podatkowej. Dokładne znaczenie tych wskazań normatywnych warto w każdym wypadku skonsultować z radcą prawnym, adwokatem bądź doradcą podatkowym.