Wersja językowa:
PL | EN

Kancelaria Prawna Skarbiec

Afera Panama Papers

O co chodzi w Panama Papers

Afera Panama Papers krytycznym okiem mec. Roberta Nogackiego z Kancelarii Prawnej Skarbiec. Zany prawnik wyjaśnia o co tak naprawdę chodzi w rozbuchanej do granic możliwości aferze?

Więcej w dziale publikacje poniżej.

Publikacje tematyczne związane z działem

 

 

Panama Papers, George Soros, handel bronią, złoto i wielka polityka

mec. Robert Nogacki: Panama Papers, George Soros, handel bronią, złoto i wielka polityka

George Soros, miliarder i inwestor finansujący różnorakie fundacje, posiadał pośrednio udziały w spółkach handlujących bronią i miał tym samym wspólne interesy z członkami rodziny Usamy ibn Ladina – zasugerowała amerykańska telewizja Fox News. Dziennikarze tej stacji wskazują, że informacje na ten temat znajdują się w dokumentach Panama Papers, które wyciekły z kancelarii Mossack Fonseca.

Panama Papers
– gra o dyslokację „rajów podatkowych”

mec. Robert Nogacki, Dr Marek Ciecierski: Panama Papers – gra o dyslokację „rajów podatkowych”

Ujmując rzecz możliwie lapidarnie w tzw. aferze Panam Papers nie chodzi o likwidację rajów podatkowych, ale o zmianę ich geograficznej dyslokacji. To kolejna odsłona wieloletniej batalii o nisko opodatkowany międzynarodowy kapitał. (...)

Panama Papers: Dislocation of Tax Havens at Stake

mec. Robert Nogacki, Dr Marek Ciecierski: Panama Papers: Dislocation of Tax Havens at Stake

Briefly speaking, the so-called Panama Papers scandal in not about removing tax havens, but about changing their geographical dislocation. It is the next act of the battle for the low taxation of international capital that has spanned over many years (...)

O co chodzi w Panama Papers?

mec. Robert Nogacki: O co chodzi w Panama Papers?

Nie łudźmy się, że naprawdę sensacyjne informacje wychodzą na światło dzienne przypadkiem. Jeśli już jednak do tego dojdzie, jest to jedynie wyjątek potwierdzający regułę. W przypadku „Panama papers” nie ma mowy o wyjątku. Z całą pewnością jest to przemyślany plan. Rozpisano bowiem szczegółowy scenariusz, z wieloma alternatywnymi zakończeniami i nic nie pozostawiono tu przypadkowi (...)

Panama Papers explained

mec. Robert Nogacki: Panama Papers explained

Let’s face it: truly sensational information isn’t brought to light by accident. If such is the case, however, it is only an exception that proves the rule. When it comes to Panama Papers, an exception is out of the question. It is most certainly a well thought-out scenario, with numerous alternate endings and nothing left to chance (...)

Optymalizacja podatkowa z Panama Papers w tle

mec. Robert Nogacki, Błażej Połcik: Optymalizacja podatkowa z Panama Papers w tle

Sprawa "Panama Papers" rozpętała istne polowanie na czarownice. Codziennie dowiadujemy się, że obywatel nie może robić ze swoimi pieniędzmi tego, co jest dopuszczone przez prawo. Z wielu artykułów prasowych można wysnuć wniosek, że finanse osobiste są sprawą publiczną i im większy ktoś odniesie sukces, tym bardziej społeczeństwo powinno kontrolować jego wydatki i zamierzenia biznesowe. Dobrze, że zainteresowana gawiedź nie upublicznia zakupów w Internecie oraz nie kontroluje obowiązkowo wózka w hipermarkecie O co chodzi w całym zamieszaniu? (...)

Panama Papers:
skupianie się na nazwiskach to błąd

mec. Robert Nogacki: Panama Papers: skupianie się na nazwiskach to błąd

Afera Panama Papers wciąż żyje. Pojawiają się nowe wątki, także polskie. Większość mediów ekscytuje się nazwiskami i nazwami firm i ich powiązaniami ze spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych. Problem w tym, że niemal nikt nie zadaje sobie podstawowego pytania: dlaczego w ogóle te dokumenty ujrzały światło dzienne i kto za tym stoi? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ale już próba odpowiedzi daje wiele do myślenia.

Panama Papers:
Focusing on the Names is a Mistake

mec. Robert Nogacki: Panama Papers: Focusing on the Names is a Mistake

The Panama Papers scandal is still a hot topic. New threads emerge, including some Polish ones. The excitement of most of the media is provoked by the names of people and entities and their links to companies registered in tax havens. The problem is that almost nobody bothers to ask themselves the fundamental question: why did the documents see the light of day in the first place and who is behind it? The answer is not easy, but the attempt to provide an explanation alone gives food for thought.

Panama Papersczyli kto tu łamie prawo?

mec. Robert Nogacki: Panama Papers czyli kto tu łamie prawo?

Czy człowiek powinien móc zrobić ze swoim majątkiem wszystko to, co legalne i dozwolone w ramach obowiązującego prawa? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista: tak. Wybuch afery Panama Papers spowodował, że coraz więcej osób – także świetnych ekonomistów - odpowiada na to pytanie „nie” (choć nie do końca zdaje sobie z tego sprawę). Jakie problemy prawne, etyczne i filozoficzne pojawiają się w tle przecieków z panamskiej kancelarii Mossack Foncesa? (...)

Panama Papers:
Who Is the Lawbreaker?

mec. Robert Nogacki: Panama Papers: Who Is the Lawbreaker?

Should people be allowed to do anything they want to with their wealth, as long as it is legal and permitted under the provisions of law? The answer is obvious: yes. The outbreak of the Panama Papers scandal made more and more people, including seasoned economists, reply in the negative (despite not being fully aware of that). What legal, ethical and philosophical issues appear against the backdrop of the leaks from the Panamanian Mossack Fonseca law firm? (...)

 

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Home & Market World Tax BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012