Wersja językowa:
PL | EN

Kancelaria Prawna Skarbiec

Publikacje

Kancelaria Prawna SKARBIEC

wrzesień 2008

Inwestycje dla odważnych Kurier Finansowy, Portal Bankier.pl
Szczególnie w końcowej fazie poprzedniej kilkuletniej globalnej hossy, instytucje finansowe poszukiwały nowych, atrakcyjnych dla klientów regionów do inwestowania, o potencjale dalszych wzrostów większym niż wysoko podówczas wyceniane aktywa dostępne na rynkach dojrzałych. Jedną z takich koncepcji, które zyskały i utrzymują sporą popularność, były tzw. fundusze BRIC. Z założenia mają one inwestować w największe gospodarki wschodzące, czyli Brazylię, Rosję, Indie i Chiny.
 
Inwestycje w fundusze obligacji dolarowych Kurier Finansowy, Portal Bankier.pl
Przez dziesięciolecia w Polsce inwestowanie w dolary było jedną z przekazywanych z pokolenia na pokolenie pewnych recept na zabezpieczenie wartości swojego majątku. Tak dobrego PR, jaki w przypadku amerykańskiej waluty występował, i często wciąż występuje w starszych pokoleniach w warunkach zróżnicowanego rynku finansowego już pewnie żadnemu rozwiązaniu oszczędnościowemu nie uda się uzyskać.
 
Umowa pożyczki  
 
Dla każdego z nas naturalnym jest, że chcąc pożyczyć pieniądze od jakiejś dużej instytucji finansowej, podpisujemy z nią umowę pożyczki, która sporządzana jest przez wysoko wykwalifikowanych prawników i opatrzona wieloma klauzulami. Sami jednak nie zawsze decydujemy się na takie formalności, gdy pieniądze pożyczamy komuś z rodziny, a nawet znajomemu. I nie postępujemy tutaj wbrew prawu, gdyż polski Kodeks cywilny dopuszcza zawieranie umów ustnych. O trudnościach dowodowych z tym związanych nie trzeba jednak nikogo przekonywać. Warto więc dla uniknięcia późniejszych nieporozumień, niekoniecznie wynikających z woli pożyczkobiorcy, zabezpieczyć się przed przykrymi ewentualnościami. Jeśli kwota pożyczki opiewa na stosunkowo niewielką sumę, a z różnych względów nie ma potrzeby spisywania skomplikowanych umów (np. pożyczkobiorcą jest ktoś z bliskiej rodziny), warto fakt udzielenia umowy potwierdzić pokwitowaniem.
 
Sprawa dla reportera - Warszawska Grupa Inwestycyjna TVP 1
 

 

>>>WCZEŚNIEJSZE
publikacje Kancelarii

Publikacje tematyczne związane z działem

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Informujemy, że kontaktując się z nami, wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych: imienia i nazwiska, firmy, adresu e-mail, adresu zamieszkania, adresu siedziby, numeru telefonu, w celach marketingowych, ofertowych i promocyjnych dotyczących usług oferowanych przez Kancelarię i podmioty powiązane.

Home & Market Laur Eksperta Leaders in Law World Tax BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012