Wersja językowa:
PL | EN

Kancelaria Prawna Skarbiec

Państwa o korzystnych systemach podatkowych

Zakładanie spółek na Montserrat

Montserrat to terytorium zależne Wielkiej Brytanii położone w Ameryce Środkowej, na wyspie o tej samej nazwie, znajdującej się w archipelagu Małych Antyli, w basenie Morza Karaibskiego.

 

Jako ośrodek rejestracji i utrzymania spółek offshore, Montserrat ma głównie znaczenie historyczne. Na skutek wybuchu wulkanu Soufrière Hills w latach 1995-97 blisko 23 ludności musiało być ewakuowane.

Przed erupcją Soufrière Hills z 1995 roku wyspę zamieszkiwało około 13 tys. osób. Ewakuacji poddano blisko 23 ludności wyspy, a w niezagrożonych miejscach pozostało około 4,8 tys. osób (2004). Nominalnie stolicą terytorium pozostaje Plymouth, które przed ewakuacją zamieszkiwało około 4 tys. ludzi, a obecnie jest niezamieszkane.

Ze względu na katastrofalne skutki wybuchu i występujące nadal zagrożenie, wprowadzono zakaz powrotu na południową część wyspy, w tym do stolicy.

Montserrat jest stale uważany za „raj podatkowy”, ale w praktyce od 1995 r. wyspa nie posiada niezbędnej infrastruktury, aby zapewnić cudzoziemcom możliwość korzystania z przywilejów, które oferuje lokalny system podatkowy.

Wymiana informacji podatkowych
z innymi państwami

Montserrat zawarło umowy o wymianie informacji podatkowych (tzw. Tax Information Exchange Agreements; TIEAs) z Belgią, Niderlandami (stan z dnia 10 listopada 2010 r.).

Ponadto, Montserrat jest stroną umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Wielką Brytanią (stan na listopad 2010 r.).

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Informujemy, że kontaktując się z nami, wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych: imienia i nazwiska, firmy, adresu e-mail, adresu zamieszkania, adresu siedziby, numeru telefonu, w celach marketingowych, ofertowych i promocyjnych dotyczących usług oferowanych przez Kancelarię i podmioty powiązane.

Home & Market Laur Eksperta Leaders in Law BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012