Wersja językowa:
PL | EN

Kancelaria Prawna Skarbiec

Biuro rachunkowe Skarbiec Corporate Services

Biuro rachunkowe Skarbiec Corporate Services

Zarządzany przez Agnieszkę Stachurską zespół ekspertów Skarbiec Corporate Services we współpracy z doświadczonymi doradcami podatkowymi Kancelarii Prawnej Skarbiec oferuje holistyczne wsparcie przedsiębiorców poczynając od doradztwa przy wyborze optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej, poprzez efektywne zaplanowanie i zarządzanie procesami finansowo-księgowymi, po kompleksowy outsourcing usług księgowych i kadrowo-płacowych. Podejście 360 to gwarancja długofalowej minimalizacji kosztów prowadzenia przedsiębiorstw.

Kompleksowe usługi księgowe

W imieniu naszych klientów realizujemy wszelkie obowiązki podatkowe (JPK, CIT, PIT) i sprawozdawcze takie jak raportowanie do GUS czy NBP. Przejmujemy i profesjonalnie prowadzimy kontakty z Urzędami Skarbowymi czy ZUS. Nie tylko przeprowadzamy audyty podatkowe np. w zakresie poprawności rozliczeń VAT, czy ksiąg rachunkowych i identyfikujemy potencjalne zagrożenia, ale proponujemy skuteczne rozwiązania redukujące ryzyka finansowe i podatkowe.

Rozliczanie kryptowalut

Naszą domeną są także rozliczenia transakcji dokonywanych w kryptowalutach dla klientów indywidualnych i spółek oraz rozliczenia dochodów uzyskanych za granicą.

Outsourcing usług księgowych i kadrowo-płacowych

Zespół HR SCS oferuje pełen zakres usług poczynając od doradztwa w zakresie wyboru formy zatrudnienia w warunkach Polskiego Ładu, wsparcia przy zatrudnieniu pracownika, przygotowywanie umów i dokumentów wewnętrznych, poprzez bieżącą obsługę kadrową i naliczanie wynagrodzeń, aż po rozliczenie listy płac i raportowanie. Przeprowadzamy także audyty HR, dzięki którym trafnie wskazujemy ryzyka oraz rekomendujemy i wdrażamy działania i procedury naprawcze.

Publikacje tematyczne związane z bezprawiem urzędniczym

 

 

Nowe zasady rozliczania przychodów zagranicznych 2022

Nowe zasady rozliczania przychodów zagranicznych 2022

Polscy rezydenci podatkowi są zobligowani do rozliczenia się z całości dochodów osiąganych zarówno w kraju, jak i za granicą. Międzynarodowa Konwencja MLI kilka lat temu narzuciła zmiany w sposobach rozliczeń przychodów zagranicznych , a od tego roku obowiązuje ograniczenie w stosowaniu tzw. ulgi abolicyjnej dla dochodów osiągniętych w 2021 r. Jakie są nowe zasady opodatkowania?

Nabycie nieruchomości upadłej firmy a obowiązek zapłaty PCC

Nabycie nieruchomości upadłej firmy a obowiązek zapłaty PCC

Przedsiębiorca, czynny podatnik VAT, wyraził chęć nabycia nieruchomości od syndyka z masy upadłościowej upadającego przedsiębiorstwa. Czy będzie zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Amortyzacja po przekształceniu JDG w spółkę z o.o.

Amortyzacja po przekształceniu JDG w spółkę z o.o.

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, będący zarejestrowanym podatnikiem VAT, zdecydował o przekształceniu firmy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W wyniku tego majątek przedsiębiorstwa, w tym jego majątek trwały, stanie się majątkiem spółki. Czy w tym przypadku nowo utworzona spółka będzie mogła kontynuować przyjętą w JDG metodę amortyzacji? A co z poniesionymi, a nierozliczonymi kosztami uzyskania przychodu?

Współpraca na B2B z byłym pracodawcą
a preferencyjny ZUS

Współpraca na B2B z byłym pracodawcą a preferencyjny ZUS

Przedsiębiorca założył działalność gospodarczą i w ramach ulgi na start przez 24 miesiące mógł opłacać składki ZUS w wysokości nawet 30% minimalnego wynagrodzenia. Po pół roku nawiązał współpracę w ramach B2B z byłym pracodawcą. Stracił tym samym prawo do preferencyjnego ZUS. Jednak po upływie całego roku kalendarzowego na dużym ZUS-ie wystąpił o powrót do preferencyjnych składek. Dlaczego?

Polski Ład. Cienka kapitalizacja i jej konsekwencje dla firmy

Polski Ład. Cienka kapitalizacja i jej konsekwencje dla firmy

Zaniżanie dochodów wykazywanych przez przedsiębiorstwo wskutek nadmiernego finansowania jego działalności długiem było powodem ustanowienia obowiązujących do końca 2021 r. przepisów dotyczących tzw. cienkiej kapitalizacji. Od początku nowego roku twórcy Polski Ładu chcą te regulacje uszczelnić, ograniczając przedsiębiorcom możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego, udzielonego przez podmioty powiązane.

Rozliczenie kryptowalut w Polsce, a w innych jurysdykcjach podatkowych

Rozliczenie kryptowalut w Polsce, a w innych jurysdykcjach podatkowych

Osoby obracające wirtualną walutą dobrze wiedzą jak duże problemy ze zrozumieniem charakteru tego obrotu mieli regulatorzy prawa w Polsce. Największym nonsensem było opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych każdego dokonanego obrotu. Twórcy tego regulacyjnego bubla przyznali się do błędu i poprawili prawo. Czy odpowiada ono na realia rynku i jest zadawalające dla handlujących bitcoinem zarówno profesjonalnie jak i amatorsko? A jak do rozliczeń kryptowalut podchodzi się w innych krajach?

Tarcza antyinflacyjna 2.0. - kwestie podatkowe

Tarcza antyinflacyjna 2.0. - kwestie podatkowe

W związku z galopującą inflacją polski rząd postanowił działać poprzez wprowadzenie tzw. tarczy antyinflacyjnej 2.0. Projekt przepisów wpłynął do sejmu 11 stycznia 2022 r., a już 26 stycznia 2022 r. przeprocesowaną ustawę podpisał Prezydent RP. Szybkie tempo wprowadzenia w życie przepisów może świadczyć o chęci zdławienia narastającej inflacji, jednak brak jakichkolwiek konsultacji zaproponowanych rozwiązań sugeruje raczej, że są to działania przede wszystkim PR-owe.

 

`]]

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Informujemy, że kontaktując się z nami, wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych: imienia i nazwiska, firmy, adresu e-mail, adresu zamieszkania, adresu siedziby, numeru telefonu, w celach marketingowych, ofertowych i promocyjnych dotyczących usług oferowanych przez Kancelarię i podmioty powiązane.

Home & Market Laur Eksperta Leaders in Law BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012