Wersja językowa:
PL | EN

Kancelaria Prawna Skarbiec

Prawo

Prawo Internetu –
bezpieczny biznes w sieci

Net Protection to usługa kompleksowej pomocy prawnej dla przedsiębiorców z obszaru szeroko rozumianego biznesu internetowego. Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje unikatowy na polskim rynku usług prawnych produkt ochrony i zabezpieczenia net biznesu obejmujący:

 

Ponadto usługa zapewnia ochronę praw przedsiębiorcy internetowego i przeciwdziałanie łamaniu prawa przez osoby trzecie. Główne cechy produktu w tym zakresie to:

  • ochrona wizerunku w Internecie, w tym ochrona związana z naruszeniem dóbr osobistych przedsiębiorcy; interwencje u operatorów serwisów,
  • występowanie z roszczeniami do sądów powszechnych w związku z naruszeniem praw autorskich, prawa do znaku towarowego, dokonaniem czynu nieuczciwej konkurencji,
  • reprezentacja przed sądami polubownymi w sporach dotyczących domen internetowych.

Netprotection jest szytym na miarę produktem, który umożliwia zminimalizowanie ryzyka związanego z działalnością w Internecie oraz daje komfort koncentrowania się przez przedsiębiorcę wyłącznie na ekonomicznym aspekcie prowadzonego net biznesu. Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje kompleksową usługę, której zakres stanowi dla przedsiębiorcy polisę bezpiecznego świadczenia usług i sprzedaży towarów za pośrednictwem Internetu. Zakres usługi Net Protection jest zawsze dopasowywany do potrzeb każdego Klienta i oparty na podstawie starannie zidentyfikowanych celów przy kluczowym założeniu optymalizacji korzyści dla Klienta.

Z uwagi na powyższe, w ramach usługi Netprotection Kancelaria Prawna Skarbiec pomaga także interweniować u właścicieli stron internetowych, w celu ochrony praw i wizerunku przedsiębiorcy w Internecie. Coraz częściej bowiem firmy konkurencyjne wykorzystują czarny PR, zarówno poprzez wpisy na forach internetowych, jak również umieszczając negatywne opinie np. na portalach oceniających pracodawców. Ponadto, posiadając doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych, których przedmiotem są roszczenia z tytułu naruszenia dóbr osobistych, praw autorskich, praw do znaków towarowych czy też dotyczących domen internetowych, Kancelaria reprezentuje interesy swoich Klientów także na drodze procesowej.

Warto wskazać, iż prowadzenie działalności gospodarczej za pośrednictwem strony internetowej wiąże się z koniecznością respektowania dużej liczby przepisów prawnych ujętych w szeregu ustaw, między innymi w ustawie o prawach konsumenta, ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawie o ochronie danych osobowych i RODO, ustawie o kredycie konsumenckim, ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych, czy ustawie o usługach płatniczych. Ważne w tym kontekście są wymogi ustawy o prawach konsumenta z grudnia 2014 roku, która nakłada na przedsiębiorców zawierających umowy poprzez Internet szereg wymogów. Istotne jest także dochowanie wymogów prawnych, związanych z przetwarzaniem danych osobowych użytkowników serwisów internetowych – w tym zakresie każdy hosting provider powinien stworzyć komplet wewnątrzkorporacyjnych dokumentów i procedur związanych z przetwarzaniem danych osobowych użytkowników.

Usługi

Kancelaria Prawna Skarbiec posiada duże doświadczenie przy sporządzaniu dokumentacji przetwarzania danych osobowych. Pomaga także przy kontrolach prowadzonych przez inspektorów Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz przy konstruowaniu umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych podmiotowi trzeciemu.

Regulamin strony internetowej | Dokumentacja przetwarzania danych osobowych | Prawa autorskie w Internecie | Prawa konsumentów | Ochrona wizerunku w Internecie | Spory sądowe | Procedury indywidualne

Publikacje tematyczne związane z działem

 

 

Prawa autorskie do darmowych zdjęć

Prawa autorskie do darmowych zdjęć

Działy marketingowe firm deweloperskich – i nie tylko – niejednokrotnie wykorzystują w swoich materiałach fotografie pobrane ze stron z darmowymi zdjęciami lub umieszczone w social mediach. Podejmując takie działania, należy jednak zachować ostrożność, aby nie naruszyć praw autorskich. Konsekwencje bowiem mogą być dotkliwe.

Autor dobrze chroniony

Autor dobrze chroniony

Orzecznictwo, w szczególności unijne, i ustawodawstwo bardzo konsekwentnie od paru lat idą w kierunku zwiększania ochrony podmiotów uprawnionych z tytułu praw autorskich. Jest to oczywisty trend, w który wpisuje się m.in. wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 7 sierpnia 2018 r. w sprawie o sygn. akt C-161/17, jak też dyrektywa nr 2019/790 w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym oraz zmiany dyrektyw 96/9/WE i 2001/29/WE (zwana potocznie ACTA 2).

Regulamin serwisu internetowego

Dlaczego przedsiębiorca e-commerce musi mieć dobry regulamin

Regulamin sklepu internetowego jest najważniejszym dokumentem prawnym każdego serwisu lub sklepu internetowego. Stanowi on swego rodzaju wzorzec umowny, będący zbiorem praw i obowiązków zarówno klienta sklepu, jak i przedsiębiorcy prowadzącego e-działalność. Pomimo tego, że rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie, nadal wielu przedsiębiorców w ogóle nie ma regulaminu albo całkowicie zapomina o konieczności przystosowania go do nieustannie zmieniających się regulacji prawnych i specyfiki konkretnej działalności internetowej. Tymczasem prawidłowo sformułowany regulamin jest podstawą funkcjonowania e-działalności. Pomaga też uniknąć szeregu nieprzyjemnych konsekwencji w relacjach tak z klientem, jak i z organami państwa.

Hazard online

Czy przyjmować mandat za e-zakłady?

Czy przyjmować mandat za e-zakłady? Jeszcze kilkanaście lat temu graczy zakreślających na kuponach przewidywany wynik zdarzenia sportowego spotykało się tylko w stacjonarnych punktach gier. Dziś uczestnictwo w zakładach wzajemnych przybrało całkiem inny wymiar. Wystarczy mieć dostęp do internetu, aby bez trudu zagłębić się w świat, w którym hazard znalazł sobie nowe, wygodne miejsce. Co więcej, jest mu (hazardowi) tam całkiem dobrze.

Finanse w sieci

Jak nie stracić płynności w sieci

Do niedawna najgorszym koszmarem policjanta był dwumetrowy mięśniak na sterydach i z bronią w ręku. Dziś stoimy u progu ewolucyjnej zmiany. Najgroźniejszy nie jest już gang szalikowców wyładowujących frustracje po meczu, ale metodyczny geek z wyobraźnią i dostępem do internetu.

Bitcoiny

Kiedy przedsiębiorcy będą płacić bitcoinami?

Jeśli powagę bitcoinów mierzyć liczbą i ciężarem gatunkowym wrogów, których sobie przysporzyły, to niewątpliwie są one bardzo istotnym zjawiskiem ekonomicznym i fenomenem kulturowym.

Prywatność online

Jesteś w „ukrytej” kamerze

Edward Snowden ujawnił kolejne tajne, szokujące informacje o działaniach szpiegowskich USA. Okazuje się, że w latach 2008-2010 brytyjska agencja szpiegowska GCHQ wraz z amerykańskim NSA przechwyciły około dwóch milionów zdjęć wykonanych przez kamery komputerowe w trakcie korzystania przez użytkowników z czatu Yahoo.

Spór Apple’a z administracją USA

Informacje o tym kto, gdzie i jak nas podsłuchuje napływają nieustająco. Dlatego heroiczna walka kierownictwa Apple'a o prawo klientów do prywatności przysparza firmie milionów nowych zwolenników, a starych umacnia w przekonaniu, że nikt inny nie da im tyle, ile Apple obieca.

Małe latające oko wielkiego brata

Słynny amerykański dron wojskowy MQ-1 Predator jest ak zautomatyzowany, że po tra fi zupełnie samodzielnie wyśledzić cel, zakwalifikować go jako wrogi, a następnie podjąć decyzję o jego likwidacji. W praktyce, tę ostatnią decyzję wciąż jeszcze podejmuje człowiek, ale dzieje się tak wyłącznie z uwagi na względy natury etycznej.

Życie na podsłuchu

Beligijskie i holenderskie urzędy ochrony danych osobowych rozpoczęły dochodzenie na temat bezpieczeństwa danych w systemie SWIFT. Od kilku tygodni media spekulują, że NSA znalazło sposób, aby włamać się do sieci telekomunikacyjnej SWIFT.

Podatek od Internetu

Przedmiot opodatkowania - niegdyś okna, teraz Internet

Tylko 545 kilometrów dzieli Warszawę od stolicy Węgier – państwa, którego władze zamierzały opodatkować... Internet. Nie powiodło się, ale kreatywność polityków z Budapesztu jest niepokojąca. Pozostaje mieć nadzieję, że ich polscy odpowiednicy, zamiast chytrze się uśmiechać, uniosą jedynie brwi.

 

 

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Informujemy, że kontaktując się z nami, wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych: imienia i nazwiska, firmy, adresu e-mail, adresu zamieszkania, adresu siedziby, numeru telefonu, w celach marketingowych, ofertowych i promocyjnych dotyczących usług oferowanych przez Kancelarię i podmioty powiązane.

Home & Market Leaders in Law BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012