Doradztwo prawne
Prowadzenie sporów sądowych
Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje usługi w zakresie reprezentowania klientów przed sądami oraz w zakresie przygotowania profesjonalnych pism procesowych.
Usługa obsługi procesowej
Kancelaria Prawna Skarbiec, przygotowała nowatorskie, unikatowe rozwiązania z zakresu sporów sądowych. Nasza oferta obejmuje nie tylko reprezentację klienta w procesie, jest daleko szersza. Poza tradycyjnie rozumianą obroną przez adwokata, dokonujemy:
- weryfikacji pracy sędziów i oceny ich dorobku zawodowego w sensie dosłownym np. orzecznictwo i związaną z tym statystykę wyroków uchylonych w II instancji, dorobek naukowy, światopogląd, kariera zawodowa itp.;
- typowaniu świadków i analizie ich podatności na sugestie oraz podatność na indoktrynację i manipulację.
Dodatkowo dzięki współpracy z Profesjonalnym Wywiadem Gospodarczym Skarbiec, wykorzystujemy możliwość skorzystania z badań na wariografie świadków, których wyniki są dowodem wzmacniającym wiarygodność osobowych źródeł dowodowych, a także zbieranie materiału dowodowego podważającego argumenty strony przeciwnej. W ramach usług zajmujemy się również przygotowaniem świadków do przesłuchania.
Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje pomoc m.in. w zakresie przygotowania takich pism, jak:
- pozew i pozew wzajemny (w tym: pozew o ochronę dóbr osobistych, pozew o ochronę niemajątkowych praw autorskich, pozew o rozwiązanie spółki jawnej, pozew o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia spółki, pozew o uchylenie uchwały wspólników, pozew o ustanowienie przez sąd rozdzielności majątkowej małżonków, pozew o wyłączenie wspólnika, czy powództwo przeciwegzekucyjne),
- apelacja i zażalenie,
- skarga kasacyjna i skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia,
- sprzeciw od wyroku zaocznego,
- interwencja główna i uboczna,
- wniosek o wszczęcie postępowania nieprocesowego (w tym: wniosek o zniesienie współwłasności),
- wniosek o ogłoszenie upadłości,
- wniosek o wpis i/lub wykreślenie w księdze wieczystej,
- wniosek o wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym i w rejestrze zastawów oraz o zmianę i wykreślenie tych wpisów,
- wniosek o przeprowadzenie postępowania pojednawczego,
- wniosek o stwierdzenie wykonalności orzeczenia sądu zagranicznego,
- wniosek o uznanie orzeczenia sądu zagranicznego,
- wniosek o zabezpieczenie dowodu,
- skarga o wznowienie postępowania,
- skarga o uchylenie wyroku sądu polubownego,
- skarga na orzeczenie referendarza sądowego,
- skarga na czynności komornika,
- zarzuty od nakazu zapłaty.
Zgodnie z wprowadzonymi od 1 stycznia 2019 r. przepisami art. 119a par. 1 Ordynacji podatkowej, czynność nie skutkuje osiągnięciem korzyści podatkowej, jeżeli osiągnięcie tej korzyści, sprzecznej w danych okolicznościach z przedmiotem lub celem ustawy podatkowej lub jej przepisu, było głównym lub jednym z głównych celów jej dokonania, a sposób działania był sztuczny. Dostępne rozwiązania prawne należy zatem każdorazowo dostosowywać do indywidualnych potrzeb biznesowych, tak aby nie narazić się na zarzut działania sztucznego, sprzecznego w danych okolicznościach z przedmiotem i celem przepisu ustawy podatkowej. Dokładne znaczenie tych wskazań normatywnych warto w każdym wypadku skonsultować z radcą prawnym, adwokatem bądź doradcą podatkowym.