Prawo
Prawo pracy
Większość podmiotów funkcjonujących w obrocie gospodarczym posługuje się osobami zatrudnionymi na podstawie umów o pracę. Rozumiejąc trudności przedsiębiorców związane z koniecznością spełnienia licznych obowiązków narzuconych na nich jako pracodawców, Kancelaria służy pomocą w zakresie:
- tworzenia umów o pracę,
- rozwiązywania stosunku pracy z pracownikami Spółki, w tym także przy prowadzeniu negocjacji z organizacjami związkowymi działającymi w Spółce,
- tworzenia kontraktów menedżerskich,
- tworzenia i modyfikacji regulacji przewidzianych Kodeksem Pracy, w szczególności Regulaminów Pracy i Regulaminów Wynagradzania,
- tworzenia umów o zakazie konkurencji, także po ustaniu stosunku pracy,
- procesów restrukturyzacji i transakcji w których następuje przejście zakładu,
- tworzenia umów o przyjęciu odpowiedzialności przez pracownika za powierzone mienie,
- analizy sposobu funkcjonowania Firmy wraz z dostosowaniem odpowiedniej formy zatrudnienia pracowników.
Pragniemy również zauważyć, iż w wypadku wystąpienia sporów pomiędzy pracodawcą a pracownikami lub zakładowymi organizacjami związkowymi, Kancelaria służy pomocą zarówno w zakresie prowadzenia mediacji, jak i reprezentowania Pracodawcy w postępowaniu przed Sądem Pracy.
Zgodnie z wprowadzonymi od 1 stycznia 2019 r. przepisami art. 119a par. 1 Ordynacji podatkowej, czynność nie skutkuje osiągnięciem korzyści podatkowej, jeżeli osiągnięcie tej korzyści, sprzecznej w danych okolicznościach z przedmiotem lub celem ustawy podatkowej lub jej przepisu, było głównym lub jednym z głównych celów jej dokonania, a sposób działania był sztuczny. Dostępne rozwiązania prawne należy zatem każdorazowo dostosowywać do indywidualnych potrzeb biznesowych, tak aby nie narazić się na zarzut działania sztucznego, sprzecznego w danych okolicznościach z przedmiotem i celem przepisu ustawy podatkowej. Dokładne znaczenie tych wskazań normatywnych warto w każdym wypadku skonsultować z radcą prawnym, adwokatem bądź doradcą podatkowym.