Wolontariat

 

W zawodowym życiu Kancelarii najwyższy priorytet stanowi jakość świadczonych usług oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Skomplikowane sprawy i trudne przypadki z jakimi zgłaszają się do nas klienci sprawiają, że każdy dzień jest inny. Dynamiczny, pełen wyzwań, inspirujący.

Dla wielu z nas, szczególnym motywatorem do codziennej walki z rzeczywistością jest możliwość pomocy przedsiębiorcom w zmaganiu się z przeciwnościami natury prawnej, podatkowej czy ogólnie gospodarczej oraz świadomość uczestniczenia w budowaniu strategii dla ich biznesu.

Bezcenną wartość stanowią także budujące się wówczas wieloletnie relacje międzyludzkie. W pracy radcy prawnego, adwokata czy doradcy podatkowego, empatia i zrozumienie potrzeb drugiej strony, stanowi bowiem klucz do realizacji celów.

 

Wolontariat – jak pomagamy?

 

Około 13 doby spędzamy w pracy, dlatego w Kancelarii dbamy także o atmosferę i dobre relacje. Staramy się, aby każdy w swoim bliższym i dalszym otoczeniu próbował zrozumieć potrzeby innych wiedząc, że to właśnie każdy z nas z osobna i wszyscy razem mają bezpośredni wpływ na warunki i komfort pracy. Kluczem do tego jest empatia i integracja – oczywiście przy zachowaniu równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym lub jak kto woli „work-life balance”. Dlatego zachęcam, abyśmy nie bali się lepiej wzajemnie poznać, zobaczyć inne oblicze koleżanki, kolegi, dowiedzieć się czym się interesuje, jak lubi spędzać czas. Może się zakolegować, a nawet zaprzyjaźnić?

Okazją do tego może być wspólna praca na rzecz innych. Słabszych i potrzebujących pomocy.

Kancelaria Prawna Skarbiec współpracuje z Fundacją Iskierka, gdzie dobrowolnie i z własnej inicjatywy niektórzy pracownicy postanowili włączyć się w akcję aktywnego pomagania. Już zawiązała się grupa fantastycznych Wolontariuszy, którzy część swojego prywatnego czasu postanowili poświęcić pomaganiu. „Zaiskrzyło w nas….” – to nazwa naszego Wolontariatu. Wspólnie generujemy pomysły, które później przekładamy na czyny. A pomaganie ma ogromną siłę. Wyzwala energię i budzi szacunek na każdej płaszczyźnie – także zawodowej. Okazało się, że wśród nas są ludzie z wielkim potencjałem, którzy lubią i chcą pomagać, angażując się w dołożenie swojej cegiełki dla osiągnięcia wspólnego celu jakim jest uśmiech dziecka.

Co robimy? Ostatnio zachęcaliśmy pracowników do zakupu książki wydanej przez Fundację. Wspieramy Fundację w akcji „Rowerem do lata – odlotowa jazda z ISKIERKĄ!”, gdzie każdy przejechany kilometr rejestrujemy na koncie Fundacji. Od września rozpoczynamy produkcję ozdób świątecznych, które zostaną przekazane na aukcję. Może się wydawać, że to niewiele, ale te małe rzeczy i wspólny wysiłek składają się na szczytny cel i wielką satysfakcję.

Wszystkich, którym pomaganie iskrzy w sercach, odsyłamy do strony Fundacji Iskierka: www.fundacjaiskierka.pl