Wersja językowa:
PL | EN

Kancelaria Prawna Skarbiec

Międzynarodowe planowanie podatkowe

Międzynarodowe planowanie podatkowe

Minimalizacja ryzyka podatkowego, bezpieczeństwo i stabilność prawna, ochrona majątku czy zmiana rezydencji podatkowej to podstawowe cechy międzynarodowego planowania podatkowego.

Oferowane przez Kancelarię Prawną Skarbiec usługi stanowią wyjątkowe połączenie zarządzania międzynarodowymi strukturami holdingowymi i sytuacjami kryzysowymi. Jest to również remedium na bezprawne działania urzędników – szczególnie ze strony organów podatkowych. Nasze rozwiązania sprawdzają się także w sytuacji upadłości firmy, wrogiego przejęcia czy konfliktu rodzinnego, które rzutują na działalność przedsiębiorstwa.

 

Unikatowość międzynarodowego planowania podatkowego z Kancelarią Prawną Skarbiec polega na tym, że w razie potrzeby przejmujemy na siebie ciężar zarządzania operacyjnego, czyli między innymi budowy od podstaw międzynarodowej struktury holdingowej oraz objęcia w niej roli zarządczej.

Rozwiązania oferowane przez Kancelarię Prawną Skarbiec oparte na międzynarodowym planowaniu podatkowym to szyte na miarę, efektywne konstrukcje prawne, które pozwalają osiągać cele takie jak:

  • zminimalizowanie ryzyka podatkowego
  • bezpieczeństwo i stabilność prawna
  • ochrona poufności co do stanu majątku i tożsamości
  • optymalizacja zysków kapitałowych i operacyjnych
  • zmiana rezydencji podatkowej
  • skuteczna i bezpieczna sukcesja majątku
  • private banking za granicą
  • anonimizacja biznesu

Spółki zagraniczne

Założenie spółki w raju podatkowym to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na zmniejszenie nadmiernych obciążeń podatkowych. Nasza oferta obejmuje nie tylko sam proces rejestracji spółki, lecz także kompleksowe doradztwo w zakresie wyboru najwłaściwszej jurysdykcji, a także administrowanie założoną już spółką. Czytaj więcej: spółki zagraniczne »

Struktury holdingowe

Analogicznym, choć nieco bardziej skomplikowanym rozwiązaniem jest holding zagraniczny. Holding to nic innego jak sieć wielu spółek niezależnych prawnie, lecz powiązanych ekonomicznie. Takie struktury pozwalają na ustanowienie takiego przepływu kapitału, który z jednej strony umożliwi zminimalizowanie obciążeń podatkowych, a z drugiej – zapewni stabilną ochronę majątku oraz pełną poufność.

Zmiana rezydencji podatkowej

Zmiana rezydencji podatkowej (emigracja podatkowa) to rozwiązanie dedykowane osobom fizycznym. Emigracja podatkowa nie jest tym samym, co zmiana obywatelstwa – wiąże się tylko ze zmianą jurysdykcji, w której płaci się podatki, i nie zawsze musi wiązać się z dosłowną emigracją. Najczęściej wybieranymi rezydencjami podatkowymi są cypryjska i maltańska.

W zależności od wybranej jurysdykcji należy spełnić określone warunki uzyskania rezydencji podatkowej. Najczęściej warunki te wiążą się m.in. z zadeklarowaniem zamiaru przebywania na danym terytorium przez określoną liczbę dni w roku. Czytaj więcej: zmiana rezydencji podatkowej »

Fundacje prywatne

Fundacja jako osoba prawna pozbawiona członków (bezosobowa) umożliwia skuteczną i bezpieczną ochronę majątku. Fundacja prywatna, w przeciwieństwie do innych form organizacji pozarządowych (np. stowarzyszeń) jest niezależna w tym sensie, że o wykorzystaniu do niej należących, a także o jej celach i zasadach decyduje wyłącznie jej twórca. W niektórych jurysdykcjach fundacje są całkowicie zwolnione z podatku dochodowego. Jednocześnie taka forma prawna gwarantuje bardzo wysoki poziom poufności. Czytaj więcej: fundacje prywatne »

Trusty

Trust jest rodzajem umowy zawieranej przez donora, czyli osobę przekazującej majątek, oraz trustee, czyli osobę, która przyjmuje odpowiedzialność za administrowanie tym majątkiem. Celem takiej umowy jest ochrona majątku przed ewentualnymi roszczeniami, np. wierzycieli. W kontekście planowania podatkowego trust sprawdza się jako narzędzie skutecznej i bezpiecznej sukcesji oraz ochrony przed obciążeniami podatkowymi związanymi z dziedziczeniem. Czytaj więcej: trusty »

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Home & Market World Tax BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012