Doradztwo prawne
Umowy handlowe
Kancelaria dysponuje bogatym doświadczeniem zarówno w przygotowywaniu projektów umów, jak i w weryfikowaniu zapisów już przygotowanych projektów, z określeniem ewentualnego ryzyka występującego po stronie klienta.
Zdajemy sobie sprawę, iż dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa szczególnie ważną kwestią jest dopracowanie zapisów umów, którymi Spółka będzie posługiwała się w ramach bieżącej działalności, w szczególności zaś:
- umów ramowych i o współpracy,
- umów zlecenia,
- umów o dzieło,
- umów agencyjnych,
- umów o zachowaniu poufności,
- umów najmu, dzierżawy, użyczenia,
- umów sprzedaży,
- umów dostawy.
Warto jednak pamiętać, że przygotowanie umowy to proces obejmujący nie tylko opracowanie tekstu, ale także odpowiednie przedstawienie go kontrahentowi. Negocjacje poprzedzające zawarcie umów handlowych są niejednokrotnie kluczem dla szybkiego rozwoju Firmy oraz sprawnej współpracy z kontrahentami. Ponadto, w wypadkach wystąpienia jakichkolwiek sporów pomiędzy Firmą a jej kontrahentami, znacznie skuteczniejszą metodą ich rozwiązania jest płaszczyzna negocjacyjna, aniżeli droga sądowa.
Naszym atutem jako kancelarii prawnej jest umiejętność szybkiego dostosowania do zmieniających się warunków przy stole negocjacyjnym. Ponadto, zdobyte doświadczenie pozwala nam na umiejętne stosowanie technik negocjacyjnych, służących osiągnięciu założonego celu.
Zgodnie z wprowadzonymi od 1 stycznia 2019 r. przepisami art. 119a par. 1 Ordynacji podatkowej, czynność nie skutkuje osiągnięciem korzyści podatkowej, jeżeli osiągnięcie tej korzyści, sprzecznej w danych okolicznościach z przedmiotem lub celem ustawy podatkowej lub jej przepisu, było głównym lub jednym z głównych celów jej dokonania, a sposób działania był sztuczny. Dostępne rozwiązania prawne należy zatem każdorazowo dostosowywać do indywidualnych potrzeb biznesowych, tak aby nie narazić się na zarzut działania sztucznego, sprzecznego w danych okolicznościach z przedmiotem i celem przepisu ustawy podatkowej. Dokładne znaczenie tych wskazań normatywnych warto w każdym wypadku skonsultować z radcą prawnym, adwokatem bądź doradcą podatkowym.