Niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA – WEBINAR ONLINE

 

Dla członków zarządu spółek działających na międzynarodowym rynku zrozumienie i świadomość swoich obowiązków jest niezbędna do prowadzenia spraw spółki w sposób, który zabezpiecza zarówno interesy spółki, jak i ich własne. W końcu ich decyzje podejmowane w czasie zawirowań na rynkach finansowych mogą skończyć się osobistą odpowiedzialnością i zarzutami karnymi.

 

Zapraszamy na bezpłatny webinar!

Niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA – WEBINAR ONLINE

W zagmatwanym świecie ładu korporacyjnego, poszczególne jurysdykcje nadają własny, charakterystyczny rys roli członków zarządu w zarządzaniu i nadzorowaniu działalności spółki, a także ich obowiązkom wobec spółki, jej interesariuszy oraz przestrzegania wymogów regulacyjnych. Warto zatem poznać niuanse mogące zaważyć na płynności finansowej spółki jak i osobistej odpowiedzialności.

Czy istnieje jedna, uniwersalna zasada, która wykracza poza granice? Nie staraj się wypływać statkiem na otwarte morze, jeśli już tonie.

 

Zabezpiecz interesy spółki i swoje

 

Jesteś polskim przedsiębiorcom współpracującym z amerykańskimi firmami? Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się:

  • Jakie są różnice pomiędzy zasadami odpowiedzialności członków zarządów firm polskich i amerykańskich? I Jakie pułapki rodzi to dla polskich firm?
  • Jak członkowie zarządu mogą zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością osobistą w przypadku współpracy z firmami z USA?
  • Jak zabezpieczyć firmę przed niewypłacalnością kontrahenta czy partnera biznesowego z USA ?
  • W jaki sposób odzyskać pieniądze od amerykańskiego wierzyciela?
  • Co zrobić w sytuacji, gdy amerykańska firma będąca dłużnikiem polskiej firmy ogłasza upadłość?

 

Są to sytuacje skomplikowane ze względu na diametralne różniące w prawie polskim i amerykańskim i procedurami po obu stronach. Dlatego chcemy skupić się na praktycznych aspektach skutecznego odzyskiwania wierzytelności i zabezpieczania interesów spółki i członków zarządu.

 

Bezpłatny webinar – kiedy?

 

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i zadać własne – zapraszamy na bezpłatny webinar. Webinar będzie prowadzony w języku angielskim.

 

25.06.2024 godz. 15:00-16:30

spotkanie online

w j. angielskim

 

Paneliści

 

  • Robert Nogacki, partner zarządzający Kancelaria Prawna Skarbiec
  • Mikołaj Chałas, kancelaria Prawna Skarbiec
  • Michael Traison, partner Cullen and Dykman LLP, uznanej kancelarii prawnej z Nowego Jorku

 

Polscy i amerykańscy prawnicy specjaliści w kwestiach odpowiedzialności członków zarządu, zabezpieczenia interesów spółki w sytuacji niewypłacalności, upadłości czy odzyskiwania wierzytelności i  zabezpieczania długu pod prawem polskim i amerykańskim.

 

Bezpłatna rejestracja

 

Aby otrzymać dostęp do szkolenia wypełnij poniższy formularz! Link do webinaru otrzymasz mailowo.