Niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA – bezpłatny webinar

Niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA – bezpłatny webinar

2024-06-12

 

Działając na międzynarodowym rynku firma może wpaść w kłopoty tylko dlatego, że partner z zagranicy podlega innym zasadom i innemu prawu niż polska firma. 25 czerwca odbędzie się bezpłatny webinar dedykowany polskim przedsiębiorcom współpracującym z firmami z USA, na którym Mec. Robert Nogacki opowie jak zabezpieczyć interesy swoje, jako członka zarządu i firmy.

 

Zrozumienie i świadomość swoich obowiązków vs obowiązków i zasad obowiązujących partnera z innego kraju jest kluczowa dla zabezpieczenia interesów swoich jako członka zarządu i interesów spółki. W końcu decyzje podejmowane w czasie zawirowań na rynkach finansowych mogą skończyć się osobistą odpowiedzialnością i zarzutami karnymi.

O praktycznych aspektach współpracy polskich firm z firmami z USA opowie mecenas Robert Nogacki, partner zarządzający Kancelarią Prawną Skarbiec wraz Michaelem H. Traison, partnerem w departamencie ds. upadłości firm i praw wierzycieli w nowojorskiej kancelarii Cullen & Dykman na bezpłatnym webinarze.

Webinar „Niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA” kierowany jest do polskich przedsiębiorców współpracujących z firmami z rynku amerykańskiego i pracujących dla nich prawników. Prelegenci odpowiedzą między innymi na pytania:

  • Jakie są różnice pomiędzy zasadami odpowiedzialności członków zarządów firm polskich i amerykańskich? I Jakie pułapki rodzi to dla polskich firm?
  • Jak członkowie zarządu mogą zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością osobistą w przypadku współpracy z firmami z USA?
  • Jak zabezpieczyć firmę przed niewypłacalnością kontrahenta czy partnera biznesowego z USA ?
  • W jaki sposób odzyskać pieniądze od amerykańskiego wierzyciela?
  • Co zrobić w sytuacji, gdy amerykańska firma będąca dłużnikiem polskiej firmy ogłasza upadłość?

 

Webinar odbędzie się we wtorek 25 czerwca 2024 r. (15:00 czasu PL; 13.00 UTC) na platformie Zoom. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Rejestracji na wydarzenie można dokonać na stronie

PL: https://kancelaria-skarbiec.pl/niewyplacalnosc-i-odpowiedzialnosc-czlonkow-zarzadu-w-polsce-i-usa-webinar-online/

ENG: https://kancelaria-skarbiec.pl/en/insolvency-and-liability-of-board-members-in-the-us-and-poland-webinar/

Link do spotkania online na platformie Zoom zostanie wysłany do zarejestrowanych uczestników przed spotkaniem.

Panelistami są uznane autorytety prawne z Polski i USA – mecenas Robert Nogacki, Kancelaria Prawna Skarbiec i Michael H. Traison, Cullen & Dykman – specjaliści w kwestiach odpowiedzialności członków zarządu, zabezpieczenia interesów spółki w sytuacji niewypłacalności, upadłości czy odzyskiwania wierzytelności i  zabezpieczania długu pod prawem polskim i amerykańskim.

 

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizująca się w doradztwie prawnym, podatkowym oraz strategicznym dla przedsiębiorców