Wersja językowa:
PL | EN

Kancelaria Prawna Skarbiec

Prawo

Prawo konkurencji

W zakresie prawa konkurencji zakres usług Kancelarii Prawnej Skarbiec obejmuje m.in.:

 

  • reprezentację w postępowaniach przez Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumenta w zakresie fuzji i przejęć;
  • doradztwo w sprawach z zakresu nadużywania pozycji dominującej i porozumień ograniczających konkurencję;
  • opracowywanie umów dystrybucyjnych;
  • kontrolę umów pod kątem zgodności z regulacjami konsumenckimi;
  • reprezentację w postępowaniach w zakresie czynów nieuczciwej konkurencji ( np. w zakresie reklamy);
  • doradztwo w kwestiach pomocy publicznej i usług użyteczności publicznej;
  • wsparcie prawne w procedurze zgłoszenia zmowy cenowej.

Publikacje tematyczne związane z działem

 

CFC

Natalia Wytrykowska: Cypr i Malta kontra CFC

Od początku 2015 roku obowiązują w Polsce przepisy o zagranicznych spółkach kontrolowanych (Controlled Foreign Corporation – CFC). Celem wprowadzenia regulacji było, między innymi, zwalczanie szkodliwej konkurencji podatkowej ze strony tzw. rajów podatkowych oraz przeciwdziałanie wdrażaniu mechanizmów umożliwiających unikanie płacenia podatku dochodowego – np. poprzez przesuwanie dochodu do spółek zależnych zlokalizowanych w krajach o preferencyjnych systemach podatkowych.

NSA

mec. Robert Nogacki, dr Marek Ciecierski: NSA – Narodowa Agencja Szpiegostwa Przemysłowego

Szpiegostwo przemysłowe w wykonaniu NSA czy CIA skierowane przeciwko korporacjom z siedzibami w państwach sojuszniczych nie jest niczym nowym, pisały o tym czołowe tytuły 20, 15 i 10 lat temu. Już Clinton („Gospodarka głupcze!”) uczynił szpiegostwo gospodarcze priorytetem działalności swojej administracji, szczególnie jeśli chodzi o pozyskiwanie informacji chroniących amerykańską konkurencyjność, technologie i bezpieczeństwo finansowe. Szpiegostwo przemysłowe wypełniło niemal w całości treść terminu „wywiad gospodarczy”. Opublikowany w lutym 2000 roku raport Parlamentu Europejskiego wykazał, że dzięki programowi Echelon przedsiębiorstwa amerykańskie przynajmniej dwukrotnie pozbawiły firmy europejskie lukratywnych, miliardowych kontraktów.

iPhone

Piotr Tomaszewski, mec. Robert Nogacki: iPhone łakomym kąskiem dla konkurencji

Kwestia bezpieczeństwa telefonów komórkowych poruszana jest od wielu lat w różnych środkach masowego przekazu. Temat staje się szczególnie aktualny przy okazji upublicznienia różnych afer lub zdarzeń, gdzie informacje na ich temat pochodziły z podsłuchu telefonicznego.

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Informujemy, że kontaktując się z nami, wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych: imienia i nazwiska, firmy, adresu e-mail, adresu zamieszkania, adresu siedziby, numeru telefonu, w celach marketingowych, ofertowych i promocyjnych dotyczących usług oferowanych przez Kancelarię i podmioty powiązane.

Home & Market Leaders in Law BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012