Wersja językowa:
PL | EN

Kancelaria Prawna Skarbiec

Prawo

Prawnik – doradca

Usługi, które oferujemy wykraczają poza sztampowe doradztwo prawne. Klienci szukają u nas przede wszystkim wsparcia w długofalowym planowaniu strategicznym dla swoich firm i zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi.

Usługi doradztwa prawnego

Duża część naszych klientów to osoby których dorobek życia jest zagrożony przez bezprawne działania administracji państwowej, przedsiębiorcy, którym nagle wypowiedziano umowy kredytowe, utracili płynność, zostali oszukani przez nieuczciwych kontrahentów, wspólników. Jesteśmy w stanie zaoferować im bardzo unikatowe usługi, począwszy od zmiany rezydencji podatkowej, a skończywszy na zaawansowanych usługach z zakresu wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego.

Z uwagi na specyfikę usług, które oferujemy naszym klientom, są one w dużej mierze oparte na zaufaniu klientów nie tylko do naszej wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim do naszej rzetelności i uczciwości. Klienci rozmawiają z nami o sprawach, o których nigdy nie powiedzieliby swojemu firmowemu prawnikowi i w pierwszej kolejności oczekują od nas poczucia, że wiedza którą powierzają jest w dobrych rękach. Ponadto, do tematu selekcji klientów podchodzimy bardzo ostrożnie i staramy się, aby unikatowe możliwości, które oferujemy nie były nadużywane do podejmowania wątpliwych prawnie działań.

Obszary praktyki

Kancelaria Prawna Skarbiec oferuje profesjonalne doradztwo w sferze stosunków gospodarczych. Staramy się doradzać Państwu na wszystkich etapach transakcji, jak również na bieżąco monitorować sposób wykonania przygotowanych przez nas umów. Szeroka specjalizacja Kancelarii Prawnej Skarbiec gwarantuje kompleksowe potraktowanie Państwa sprawy. Nasze zainteresowania obejmują wszystkie dziedziny prawa w których specjalizuje się większość dużych kancelarii sieciowych, zaś to co nas wyróżnia to indywidualne podejście do Państwa spraw.

Bitcoiny – nowość w ofercie

Nowość w nasze ofercie: doradztwo prawne i podatkowe w związku z transakcjami bitcoin.

Publikacje tematyczne związane z działem

 

 

Zakaz amortyzacji budynków i lokali mieszkalnych uderzy nie tylko w wynajmujących

Zakaz amortyzacji budynków i lokali mieszkalnych uderzy nie tylko w wynajmujących

Proponowane w Polskim Ładzie wprowadzenie zakazu amortyzacji budynków i lokali mieszkalnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej uderzy nie tylko w podmioty wynajmujące mieszkania i lokale, ale także w przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą we własnym domu lub mieszkaniu. Furtką będzie wyodrębnienie części budynku i przemianowanie go na część użytkową, co wiąże się nie tylko z wieloma obowiązkami administracyjnymi, ale także z koniecznością rozliczenia dużo wyższego podatku od nieruchomości. Co więcej, przepisy Polskiego Ładu nie przewidują w tym zakresie żadnych przepisów przejściowych, co oznacza, że nowe zasady będą miały obowiązywać od 1 stycznia 2022 r.

Działalność gospodarcza na próbę

Umożliwienie próbnego rozpoczęcia działalności gospodarczej – przewiduje złożony w Sejmie poselski projekt zmian w przepisach. Więcej w artykule pt. Nowy pomysł na rozkręcenie biznesu.

Prawa konsumentów

Ujednolicenie przepisów dotyczących zawierania umów z konsumentami w lokalu firmy, poza lokalem przedsiębiorstwa oraz przez internet – przewiduje przyjęty przez rząd projekt ustawy o prawach konsumenta. W przypadku umów zawieranych na odległość klient będzie mógł od niej odstąpić w terminie 14 dni - bez wskazania przyczyny. Więcej w artykule pt. Nowe przepisy o prawach konsumentów.

Prawnik kluczem do sukcesu

Pęd za pieniędzmi, głód sukcesu, rywalizacja na najwyższych szczeblach struktury organizacyjnej w działających dziś firmach, skłania do postawienia pytania „jaka w tym wszystkim jest rola prawnika”? Czy w przedsiębiorstwach dążących do maksymalizacji zysków, przy jednoczesnej tendencji do ograniczania kosztów, jest jeszcze dla niego miejsce? Na ile praca prawnika jest wkalkulowana w działalność zarówno małych jak i dużych firm. Na ile ma służyć sprawnemu i efektywnemu zarządzaniu, a na ile przypomina „kolosa na glinianych nogach”, zepchniętego na margines świata biznesu? Więcej w artykule pt. Zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem – tylko z kompetentnym prawnikiem.

 

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Informujemy, że kontaktując się z nami, wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych: imienia i nazwiska, firmy, adresu e-mail, adresu zamieszkania, adresu siedziby, numeru telefonu, w celach marketingowych, ofertowych i promocyjnych dotyczących usług oferowanych przez Kancelarię i podmioty powiązane.

Home & Market Leaders in Law BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012